Ads Top

Yurtdışından Ucuza Alışveriş Yöntemi

Ülkemizdeki fahiş fiyatlar nedeni ile yurtdışına açılma zorunluluğu gün geçtikçe zorunluluk haline gelmekte. Özellikle katı vergi kuralları ve kargo masrafları için yüksek miktarlarda ücretler ödüyor olsak da, yine de ülkemizden alacağımız ürünlerden daha ucuza gelecekleri kesin.

Örneğin 1 ay önce almış olduğum Crucial 2x8GB Ram'ler Türkiye'de ortalama 450-500TL civarında satılmakta iken, ben 210TL gibi bir ücrete kargo dahil aldım. (Amazon.com'dan)

Gelelim Amazon harici diğer sitelerden alışveriş yapmaya. Örneğin SierraTradingPost'tan mont alacağız diyelim. (Normal şartlarda 45€ kargo ödüyorsunuz ve ürün gümrüğe takılırsa bir de gümrük vergisi ödeniyor.)

Öncelikle kayıt olup adres bilgilerini İngilizce karakter kullanmadan dolduruyoruz. Beğendiğimiz montu sepete ekliyoruz ve ödeme aşamasına geçiyoruz.

Not: Örneğin alttaki Mountain Hardwear'in montu sadece ABD içinde satışa sunulmuş. Kullanacağımız sistem ile bu montu alabileceğiz.Anlatacağım sistem şu şekilde;
https://amerikapostam.com/ sitesine ücretsiz olarak kayıt oluyorsunuz. Ardından bilgilerinizi doldurup size verilen adresi not ediyorsunuz.

Şimdi Sierra'dan alacağımız monta, diğer siteden almış olduğumuz adresi yazıyoruz ve kargonun 30-35€ düştüğünü göreceksiniz.


30€ kargo ücretinden yırttığımız SierraTradingPost ile işimiz bitti. Bu sayede ABD dışına satılmayan bir ürün almış olduk hem de kargo daha ucuza geldi. Kargo aşaması ise şu şekilde gerçekleşiyor;

Sierra'dan kopardığımız 30€'nun (Yaklaşık 33-35$ ediyor) 16$'ını  AmerikaPostam.com'a harcayıp onların getirmesini istiyoruz. 

Fiyatları aşağıdaki gibi;

Not: Bir mont ortalama olarak 1 Lb gelmektedir. Eğer boyutu büyükse en fazla 2lb gelebilir. Ayrıca ürün 1.1 Lb gelse bile 2 Lb olarak sayılacaktır. Fakat Amerikapostam yetkilileri ile görüşürseniz ürünü tekrar paketlemelerini isteyip, boyuttan kazanabiliyorsunuz ve böylece kargo daha ucuza gelmiş oluyor.

Ürünümüz gümrüğe takılırsa site yöneticileri size ulaşıp gerekli işlemleri için bilgi verip hallediyorlar ve ardından kargonuz elinize ulaşıyor. Eğer gümrüğe takılmaz ise kargo zaten elinizdedir :)

Not: Site ile uzaktan yakından bir alakam yoktur. Sadece ülkemizdeki satıcıların insanları enayi yerine koymalarına karşın böyle bir paylaşım yapma gereksinimi duymaktayım.Blogger tarafından desteklenmektedir.