Ads Top

Bir Adana Kebabı Resitali: Hasan Usta Kebap

İstanbul'un çeşitli yerlerinde ve anadolunun bazı köşelerinde Adana kebabı yemişliğim var. Anadolu'da yediğimiz ile İstanbul'da yediğimiz kebapları bir tutmak kesinlikle yanlış olacaktır fakat bizim amacımız en yakın lezzeti bulmak.

İş çıkışı arkadaşlar ile birlikte Koşuyolu'nda bulunan Hasan Usta Kebap'ın yolunu tuttuk. Yaklaşık 1.5 saatlik yolculuğun ardından mekana geldik ve köşelerden bir masaya oturup etrafı süzmeye başladık. Ortam normal düzeyde bir restoran havasına sahip. Ne kasıntı insanlar var, ne de çocuk yuvası gibi denilmez. Normal bir restoran nasıl olmalıysa, burası da o şekilde.

Masaya oturduğunuz an garsonlar sizinle ilgilenmeye başlıyor. Güleryüzlülük çok fazla yok fakat herkes işini yapmanın derdinde olduğu için problem yok. Öncelikle siparişiniz alınıyor ve ardından sipariş ne olursa olsun, 5 çeşit salata/meze anında masanıza geliyor.

Mezeler konusunda kesinlikle cimri davranmayan, istediğiniz an lavaş getiren, bir an önce yiyip kalkın diye bakınmadıkları için, ufak tefek kusurları da görmezden geliyoruz...


Lezzete gelince.. Adana kebabı yemeye geldiğimiz mekanda yanlış anlaşılma sonucu adana dürüm yedik :) (Daha sonra telafisini porsiyon ile tamamladık tabi ki) Dürümün dışına taşan kebap, insanın iştahını kabartıyor. Zırh ile çekilmiş kıyma, dürümün içinde bulunan malzemeler vs. tam anlamıyla bir Adanalının elinden çıkmış kebap havasında. 

Porsiyon ise usülüne uygun olarak hazırlanmış yani pilavsız. Cimri şekilde hazırlanmamış menü, mezeler vs. herşey yerli yerinde diyebiliriz. 

Ayrıca İstanbul'da bulamayacağınız diye söylenilen şalgam ise oldukça güzeldi ve orjinal Adana ürünüydü. Bunun için de ayrı bir puan kazandı bizden. 

Not: Porsiyon Adana kebabının fotoğraflarını çekmediğim için bunlarla yetinmek zorundayız.. 

Ayrıca lahmacunu da denedik fakat lahmacunu beğenmedik. Bir sonraki seferde ise ciğer kebabı deneyeceğiz, o da çok güzel görünmekte.

Not 2: Paket servisin pek iyi olmadığını söylüyorlar, en iyisi gidip tadına bakmak...


Fiyatlar ise gayet makul. 1 lahmacun, 1 porsiyon Adana, 1 şalgam 23TL tuttu. 


Konum olarak şuradalar

Sosyal medyada buradalar


Dipnot: Restoran ile en ufak bir bağlantım yoktur, sadece kebaba gönül verenlerin denemesi gereken bir yeri paylaşmak istedim.


Blogger tarafından desteklenmektedir.