Ads Top

iOs 8 Jailbreak Yapımı

Jailbreak, telefonunuzu yada tabletinizi sınırları dışında kullanarak, daha faydalı ve daha işlevsel hale getirmeye yarıyor. Fakat unutmamak lazım ki Jailbreak sonucu telefonunuz garanti kapsamı dışında kalıyor. Eğer garanti benim için sorun değil diyorsanız okumaya devam...

Daha detaylı anlatmak gerekirse; Jailbreak yapılan cihaza çeşitli kaynaklar (repo adresleri) ekleyerek tema, program vb. içerikler sayesinde cihazımızı zenginleştirmiş oluyoruz. Ayrıca bazı programlar (Appcake) yardımı ile ücretli olan programları da ücretsiz olarak kullanabiliyoruz.

Öncelikle telefonumuzun tam yedeğini alarak işe başlayalım. (Ben telefon üzerinden ilerleyeceğim, tabletlerde de mantık aynı.)

Usb kablosunu pc ve telefona bağladıktan sonra iTunes üzerinden telefon simgesine tıklıyoruz ve tam yedeği alıyoruz.
Not: iOS 8.1.1 sürümüne ait olan Jailbreak hala çıkmadığı için, 8.1.1 sürümünü kullanıyorsak  telefonumuzu 8.1 sürümüne "Downgrade" etmemiz gerekiyor. Downgrade denilen işlemi, yani sürüm düşürme işlemini de burada anlattım. Eğer 8.1 sürümünü kullanıyorsak Pangu'nun Jailbreak aracını buradan indirin.

Telefonumuz Pc'ye bağlı şekilde dururken aracı çalıştırıp, Start Jailbreak butonuna tıklıyoruz ve işlemin bitmesini bekliyoruz.İşlem bittikten sonra telefonumuza iki adet yeni simge gelecek; Cydia ve Pangu.

Bize asıl lazım olan simge Cydia'dır. Çünkü Cydia bizim Jailbreak'e açılan kapımız olacak.
Blogger tarafından desteklenmektedir.