Ads Top

Xbox 360 ile Windows 8 Arasında Dosya Paylaşımı


Xbox 360'ı ve paylaşım yapacağımız bilgisayarı aynı ağ üzerinden bağlantı kurduktan sonra, bilgisayarımızda bir kaç paylaşım ayarı yapmamız gerekiyor. Benim anlatacaklarım Windows 8'e göre olacak fakat 7 ve Vista kullanıcıları da zorluk çekmeden yararlanabileceklerdir...

Ağa bağlandıktan sonra ilk olarak Win. 8'i Ev Grubu'na dahil ediyoruz ve aşağıdaki ayarlamaları yapıyoruz. Ev Grubu'nun karşısındaki 'Katıldı' yazısı tıklanır.İşaretli alan tıklanır ve resimden sonraki ayarların aynısı yapılır.


 

Özel (Geçerli Profil) altındaki;

Ağ bulma: Açık

Dosya ve Yazıcı Paylaşımı: Açık

Ev Grubu Bağlantıları: Windows'un ev grubu bağlantılarını yönetmesine izin ver (önerilen) seçilir.


Konuk veya Ortak altındaki;

Ağ bulma: Açık

Dosya ve Yazıcı Paylaşımı: Açık


Tüm Ağlar altındaki;

Ortak Klasör Paylaşımı: Ağ erişimi olan herkesin... seçilir.

Dosya Paylaşımı Bağlantıları: Dosya paylaşımı bağlantılarını korumaya... seçilir.

Parola Korumalı Paylaşım: Parola Korumalı Paylaşımı kapat seçilir.

Bu ayarlamaları yaptıktan sonra kaydediyoruz ve bir önceki sayfaya geri dönüp, 'Ev Grubuyla Paylaşılanları Değiştir' yazısına tıklıyoruz. Yeni açılan pencerede ise bütün seçenekleri 'Paylaşılan' olarak değiştirip, kaydediyoruz.


Şimdi de konsolumuzun içeriği yürütebilmesi için gereken paylaşım ayarını yapacağız.Açılan pencerede ise paylaşım ismimizi yazıp, Xbox 360'a izin veriyoruz ve kaydediyoruz.


Mesela benim paylaşacağım dosyalar  E:/Müzik/Favz'ın içinde fakat bizim paylaşıma açtığımız klasörler Kullanıcı Klasörü (Belgelerim) altında... Bunun için Kullanıcı Klasörü (Belgelerim) altındaki paylaşıma açık olan dosyaların kaynaklarını, kendi dosyalarımızın bulunduğu dizine ayarlarsak dosya kalabalığı yapmadan, çok basit bir şekilde çözüm sağlamış olacağız... Bunun için;

Kullanıcı klasörüne giriyoruz. Müzikler sağ tık / Konum / Taşı yolunu izliyoruz. Karşımıza açılan pencereden şarkılarımızın bulunduğu klasörü gösterip, son olarak Klasör Seç butonuna tıklıyoruz.


Bu şekilde Şarkılarımızın yerinde herhangi bir değişiklik yapmadan, Belgelerim altındaki Müzikler klasöründe de göstermiş olduk.  Aynı şekilde işlemleri tekrarlayarak videolarınızı ve resimlerinizi de paylaşıma açabilirsiniz.


Paylaştığınız öğeleri ise Xbox 360'ın orjinal dashboardı üzerinden gerekli uygulamalara girip, paylaşım ismimize de giriş yaparak içeriğe ulaşabiliyoruz...

Blogger tarafından desteklenmektedir.