Ads Top

Xbox 360 İçin Oyun Kısayolu Oluşturma

Freestyle Dashboard'da bazı oyunlarımızın simgesi gözükmeyebilir. Bunun sebebi ise ya oyunu attığımız dizini FSD'ye tanıtmamış olmamız yada simge dosyası olmadığı için FSD'de üzerinden gözükmemesidir.

Eğer oyunu doğru klasöre attıysak, manuel olarak simge dosyası oluşturup, oyunun klasörüne attığımız takdirde, oyunumuzun simgesi FSD'de gözükecektir.

Bunun için öncelikle Shortcut 360 programını indirmemiz lazım.

Not: Oyunlarımızı İso2God programı ile çevirdiysek bu program işe yaramayacaktır. Bunun için oyunlarımızı ISO Extract programı ile çıkartmamız lazım. Çünkü iso extract programından elde edeceğimiz 'default.xex' dosyası ile simge kısayolu oluşturabiliyoruz.

Örnek olarak Fifa Street oyununu ele alalım...

ISO Extract ile oyunumuzu bir klasöre çıkarttık ve ardından Shortcut 360 programını açtık.


Add butonuna ve ardından açılan küçük pencereden '...' butonuna tıklıyoruz.
Açılan pencereye ISO Extract programı ile Fifa Street oyununu çıkarttığımız klasör içindeki default.xex dosyasını gösteriyoruz.
Üstteki pencerenin aynısı sizde de oluşacak. Sadece Path satırını siz dolduracaksınız. Burada bizim için önemli olan Fifa Street'e ait default.xex dosyasının, Xbox 360 içinde hangi klasörde olduğu. Fifa Street'in Media ID'si 4541097D'dir. Benim Xbox'ımda Hdd 1:/Content/0000000000000000/4541097D'nin içinde olduğu için Path satırını üstteki gibi doldurdum. Add butonuna tıklıyoruz.


Not: programda Hdd 1 yazmayın çünkü görmüyor. Sadece Hdd yazmanız yeterli.
ve kısayol dosyamız oluşturulmaya hazır. Üstteki satırı tıklıyoruz ve mavi renk alıyor. Create butonuna tıklayınca, Shourcut programının bulunduğu klasörün içine Content isminde bir klasör oluşacak. Bu klasörün içinde bulunan simge dosyasını ister flash bellekle, ister FTP üzerindenHdd 1:/Content/0000000000000000/4541097D yoluna atıyoruz.

Blogger tarafından desteklenmektedir.