Ads Top

Jtag'li Xbox 360 ile Online Oyun Oynama Rehberi


Jtagli cihaz üzerinden online oyun oynamamız mümkün. Real Mod Scene adlı grup, Freestyle dashboard üzerinden yapacağımız ayarlar vasıtasıyla, Xbox'ın system link özelliğini kullanarak online oynamamıza imkan sağlıyor.


İlk olarak hangi oyunları online oynayabileceğimize buradan bakalım.

Şuan hangi oyunda kaç kişi online vs. gibi bilgilere de şuradan bakabilirsiniz.


Freestyle Dashboard'un son sürümüne sahip olduğumuzu varsayarak işlemlere başlıyoruz. (Yok ben mağarada yaşıyorum, bende çok eski sürümü var diyorsanız buradan indirin.)Dashlaunch (3.09) üzerinden;
Liveblock: Enabled
Livestrong: Disabled
Updsrv: Enabled
olarak değiştirip kaydedin.


jqe360 adlı siteye üye oluyoruz. Kayıt olurken sallamayın çünkü üyelik bilgileriniz, online oyun oynarken diğer kullanıcılar tarafından görünecek. E-mail'i aktifleştirmeyi de unutmayın.


Şimdi Xbox'ı açıp, Freestyle Dashboard'un orjinal arayüzü üzerinden


Settings / General Settings / JQE360.com'a giriş yapıp, az önce kayıt olduğumuz sitedeki bilgilerimizi aynen dolduruyoruz.

 

Link Console to JQE360 tıklayın ''Succesfully configured connection to server'' yazısı çıktıysa herşey yolunda gidiyor demektir.
 

 

Şimdi ise Freestyle Dashboard üzerinden,

Settings / Plugin Settings / F3Plugin'e girip ayaları aşağıdaki gibi yapıyoruz.


Ayarları yaptıktan sonra bu ekranda kalalım.. Gördüğünüz gibi FSD ekranının sol altında Xbox'ın IP adresi yazıyor. Bu IP adresini aklımızda tutuyoruz, çünkü modemden port açacağımız için, doğru cihaza açtığımızı bilelim. (Benim Xbox'ın IP adresi 192.168.2.192)


Sıra geldi port açmaya.. Aslında sadece belirtilen portları açabiliriz ama ben size bir güzellik yapıp, Xbox ile modem arasındaki bağlantıyı sağlayabilecek olan bütün portları çok kolay bir yöntem ile açtırayım. 

 

Tarayıcı adresine 192.168.2.1 yazıp, modemin arayüzüne giriş yapıyoruz. Açılan pencereden NAT / DMZ'yi tıklıyoruz. Öncelikle DMZ'yi etkinleştirip, ardından Xbox'ın IP adresini seçip kaydediyoruz. (Benim Xbox'ın IP adresi 192.168.2.192) Şöyle;


Şimdi ise UPNP ayarları aktif değilse, aktifleştiriyoruz.
 Şimdi de Xbox üzerinde açık olan ekrana dönüp, kırmızı çerçeve ile işaretlediğim TEST butonuna basıyoruz. Test sonucu aşağıdai gibi ise doğru yoldasınız. Eğer sonuçlar böyle değilse abdest alıp, tekrar deneyin.
Gerisini hızlı hızlı anlatayım.


-Oynayacağımız oyunun son Title Update dosyalarını indirin. Ardından,

-Örnek olarak COD Ghosts'a giriş yapıyoruz. Ardından Multiplayer / System Link'e girin. Fakat Join Game'a basmayın.

-Joystick üzerinden Home tuşuna basın. System Link'i seçin.

-Game Lobby üzerinde herhangi bir odaya girin. (Girdiğiniz odanın simgesinin üzerinde sarı joystick simgesi oluşacaktır.)

-Sarı joystick simgesini gördükten sonra B tuşu ile  COD Ghost ekranına kadar geri gelip, Join Game'e basıyoruz.

-Listeyi yenilemek için X tuşuna basın.

-Server listesi gelince herhangi birine girip online oyunun tadını  çıkartın.


Blogger tarafından desteklenmektedir.