Ads Top

Hackintosh Mavericks 10.9.1 Kurulumu

Kurulum yapmak isteyen kullanıcılar, hali hazırda kurulu olan Mac'e ihtiyaç duymadan, Windows üzerinden işlemlerini yapıp, flash disk vasıtası ile kurulumu yapabilecekler.

Dileyen kullanıcılar Dual Boot yaparak aynı Pc'de hem Mavericks hem de Windows kullanabilecekler.
Mavericks 10.9.1 oldukça güzel hazırlanmış. RAW imajını flash diske yazdırdığınız anda kurulum yapabilirsiniz. Bootloader bulup kurma derdi yok, işlem kalabalığı yok, sistem oldukça hızlı ve kararlı çalışıyor. Şimdiye kadar haritalar dışında herhangi bir sorun ile karşılaşmadım diyebilirim.. Umarım siz de beğenirsiniz.

Sistem Bileşenleri:

Gigabyte H87-HD3

Intel I5 4440 3.10GHz

Asus GTX650 GDDR5 128bit 

2x 4gb Gskill Ripjaws DDR3 1600MHz

2x 2gb Hi-level DDR3 1600MHz

1TB Samsung HDD

80GB WD HDD

Öncelikle burada bulunan USB'ye hazır Mavericks RAW dosyasını indiriyoruz. Windows üzerinden Transmac programı yardımı ile 32GB'lık flash diskime RAW dosyasını restore ediyoruz. (Restore işlemini bilmeyenler bu videodan en kolay şekilde öğrenebilir.)BIOS ayarları:

xHCI=               Auto

xHCI Hand Off=  Enabled

EHCI Hand Off=  Enabled

VD-T=               Disabled

1. Boot device = HDDKurulum:Hazır olan flash diski pc'ye taktıktan sonra yeniden başlatıyoruz. Açılış esnasında F12 ile boot ekranına girip flash diskimizi seçip onaylıyoruz. Karşımıza Clover'a ait olan başlangıç seçenekleri geldiğinde Options simgesine tıklayıp 'Boot Args: -v npci=0x2000' seçeneğini onaylayarak, Clover'ın başlangıç seçeneklerinin olduğu ekrana geri dönüyoruz. Şimdi ise 'Boot Mac Os X from Os X Install USB' seçeneğini işaretleyip, kuruluma başlıyoruz. Kurulum esnasında dikkat edilmesi gereken tek nokta, kurulum yapacağımız harddisk bölümünün Mac Os X Genişletilmiş (Günlüklü) olarak biçimlendirilmiş olması. Kurulum bittikten sonra kişisel bilgilerimizin sorulduğu alanları doldurup, gerekli sürücüleri kuracağız.

Öncelikle Multibeast'in Mavericks 10.9.1 uyumlu olan versiyonunu indiriyoruz.Ses için: Audio / Realtek ALCxxx / Without DSDT / ALC 892 tıklanır.Ağ için: Network / Realtek LN2xMac's tıklanır. Customize sekmesine geçip;

GraphicsEnabler=Yes

1080p Display Mode tıklanıp, Build sekmesine geçilir ve Install'a tıklanarak kurulum yapılır.

Bütün işlemlerin ardından Sistem Tercihleri / Ağ / Uygula butonuna tıklayarak interneti aktif hale getirmiş olacağız..Blogger tarafından desteklenmektedir.