Ads Top

Android İçin Albüm Kapağı Sorununa Çözüm -2

Bugün, önceden değindiğim bir konuya tekrar değinmek istedim. Nedeni ise bir önceki anlatımımda eksikler olması ve bu konuda daha farklı yöntemler uygulayacak olmam.


Kullanacağımız programlar;

Mp3 Reklam Silici  -  Mp3 Tag  -  Media Go  -  Mp3 Cover Downloader 

İşlemler şu şekilde ilerliyor...

İlk önce telefona aktaracağımız bütün mp3'leri bir klasörde toplayalım ve ardından mp3 reklam silici ile bütün tag'leri silelim.


Şimdi Mp3 Tag programını açıp, Dosya / Klasör Ekle yolunu izleyerek Mp3'lerimizin bulunduğu klasörü seçiyoruz. Ardından, resimde işaretlemiş olduğum alandaki dosya ismini düzenliyoruz. (Düzenlediğimiz isim cihazda gözükecek olan kısımdır.)
Daha sonra da Başlık kısmına şarkının ismini, Sanatçı kısmına da sanatçının ismini yazıyoruz.

Not: Kapak resmi için en basit yöntem Mp3 Cover Downloader programını kullanmaktır. Fakat ben görselliğe çok fazla önem veriyorum,istediğim kapağı Google'dan  ben seçeceğim derseniz, herhangi bir resmi bulup, Mp3Tag programının sol alt köşesinden manuel olarak ekleyebiliyorsunuz.
Kapak resmini de ekleyip her şarkıda 1 kere kaydediyoruz. Aksi takdirde benim gibi en baştan bir daha uğraşırsınız.Şarkıların isimleri ve kapakları ile işimiz bitti fakat şarkıların kapaklarının telefonlarda sorunsuz olarak görüntülenebilmesi için yapmamız gereken işlem Media Go programında yatıyor.

Media Go'yu açıp, Hafıza kartını seçtikten sonra şarkılarımızın hepsini seçip boşluğa sürükleyip bırakıyoruz.


 Şarkıların % kaçlık kısmının atıldığına sağ üstte bulunan Overview butonuna basarak bakabilirsiniz.

Artık mp3'leriniz düzenli bir şekilde telefonunuza aktarılmış bulunuyor.


Eğer sizde benim gibi Flac şarkı dinliyorsanız yapmanız gereken işlemler şöyle;

Üstteki işlemleri aynı şekilde yapıyoruz. Fakat Media Go ile aktardığımız için Flac şarkılar telefona Mp3 olarak aktarılacaktır. 

Şarkıları ilk önce Media Go üzerinden telefona aktarmıştık.

Daha sonra Pc'de bulunan Flac'leri alıp, telefona Media Go programını kullanmadan aktarıyoruz ve dosya değiştirilsin mi sorusuna EVET diyoruz. Sonuç kusursuz.

Blogger tarafından desteklenmektedir.