Ads Top

Mac İle Windows Arasında Dosya Paylaşımı

Aynı ağ üzerinde bulunan yada birbirine ethernet kablosu ile doğrudan bağlı olan bir Windows 7 ve Mac sistemi arasında ağ bağlantısı kurup dosya paylaşımı yapabilmek oldukça kolay. Nasıl mı ?


1- Kitaplıklar / Belgeler sağ tık / Bununla Paylaş / Belirli Kişiler2- Kırmızı ile boyadığım alana Guest yazıp Ekle butonuna tıklarız ve izin düzeyini Okuma / Yazma olarak değiştiririz. Paylaş butonuna tıklarız.3- Belgeler adlı klasörü paylaştığımıza göre, şimdi atmak istediğimiz dosyalar için bir klasör oluşturalım. Benim klasörümün ismi 'Oyunn' 4- Yerel Ağ Bağlantısı sağ tık / Durum / Ayrıntılar yolu izlenir ve aşağıda kırmızı ile boyadığım alandaki yani IPv4 Adresinin değeri kenara not edilir. ( Yani 192.168.2.2 ) 5- Windows ile işimiz bitti. Mac'e geçip, CMD+K komutunu kullanırız yada Git / Sunucuya Bağlan tıklanır. Bir önceki resimde görülen IP adresi, aşağıda görüldüğü gibi yazılıp bağlanılır.


6- Windows'a Guest (Konuk) hesabı eklediğimiz için Mac'ten Konuk olarak bağlanacağız.7- Paylaştığımız klasör Users'ın içinde olduğu için Users klasörünü seçeriz.8- Ve paylaşılan klasörümüz karşımızda duruyor. Artık Mac'ten yada Windows'tan paylaşmak istediğim dosyayı kopyalayıp, Oyunn adlı klasöre yapıştırırsam, diğer bilgisayardan bu paylaştığım dosyayı hızlı bir şekilde alabilirim.
Blogger tarafından desteklenmektedir.