Ads Top

Kredi Kartsız Apple ID Oluşturmak - 2013


App Store'dan ücretsiz bir yazılım indirmek istediğimizde bile Apple bizden kredi kartı bilgilerimizi isteyebilir. Eğer kredi kartınız yoksa yada kredi kartı bilgilerinizi vermeden yazılım indirmek istiyorsanız yapmanız gereken ilk işlem iTunes programına girip herhangi ücretsiz bir yazılımı indirmek için tıklamak.

Önemli Not: Buradaki püf noktası şu. Eğer siteden kayıt olursanız kredi kartı bilgilerinizi vermeden üye olamazsınız. Olsanız bile dosya indirme sırasında kredi kartı ister. Ama iTunes üzerinden ücretsiz bir yazılım indirmeye çalıştığınızda sizden üyelik bilgileri isteyince, bu aşamada kullanıcı oluşturursanız, kredi kartı kullanmadan üyelik alabilirsiniz.
Arama kısmına ücretsiz olduğu için Angry Birds'ü yazdım ve indirmeye çalıştım. Ardından üyelik almaya çalışıyorum.

Türkiye'de kredi kartı olmadan yapamadığımız için bulunduğumuz bölgeyi işaretlemiş olduğum yerden USA olarak değiştirip devam ediyoruz. Bilgilerimizi doldurup devam ediyoruz.Can alıcı nokta burası. Kredi kartı seçiminden NONE'u tıklıyoruz ve bilgilerimizi doldurup devam ediyoruz. Son olarak aktivasyon maili gelecek ve onaylıyoruz.Artık kredi kartı bilgisi gerektirmeyen bir Apple ID'niz oldu.

Blogger tarafından desteklenmektedir.