Ads Top

Kadın Seri Katiller

10. Delphine LaLaure
Kurban Sayısı: Bilinmiyor
LaLaure, 1820'li yıllarda Amerika'nın New Orleans eyaletinde yaşarken, büyük bir yangın çıkar ve evlerine kurtarma amacıyla gelen itfaiyeciler 70 yaşında, ayakları zincirle bağlı bir kadınla karşılaşır. Ayrıca bu sıralarda  bir düzine köle açlıktan ölmek üzere iken bulunmuştur. LaLaure bu kölelerin ağızlarını, kol ve bacaklarını bağlayarak işkence etmiştir. 


9. Lavinia Fisher
Kurban Sayısı: Bilinmiyor
1793 yılında doğan Fisher, Amerika'nın ilk seri katili olarak kabul edilir. Fisher ve kocası, bir otelde bulunan konukları zehirleyerek ölümlerine sebep olmuşlardır. Başlarda delil yetersizliğinden serbest bırakılan Fisher ve kocası, 1820 yılında idam edilmiştir.


8. Jane Toppan
Kurban Sayısı: 31
1885 yılında Cambridge hastanesinde hemşire olarak çalışmaya başlayan Toppan, erkek hastalar üzerinde yaptığı deneyler sonucunda onların ölümüne sebep olmuştur. Delil yetersizliğinden dolayı hapse girmeyen kadın, 1938 yılında ölmüştür.


7. Belle Sorensen Gunness
Kurban Sayısı: 40
Gunnes, Norveç doğumlu olmasına rağmen hayatının büyük bir çoğunluğunu Amerika'da geçirmiştir. 1900 yılının Ağustos ayında ilk kocasını ve 4 çocuğunu katleden Gunness, insanları öldürmeyi hobi edinmiş :)


6. Amy Archer-Gilligan
Kurban Sayısı: 5 ~ 50
1900'lü yılların başında iki kocası da esrarengiz bir şekilde ölü bulunan Gilligan'ın, bu ölümler sonucunda sigortadan yüklü derecede para aldığı bilinmektedir. Ardından huzurevinde ölü bulunan insanlardan sonra yapılan araştırmada, arsenik ve sitrik asidin bulunduğu ve şüpheli oalrak da Gilligan'ın gösteridiği biliniyor. Ömür boyu hapse mahkum olan kadın, 1962 yılında ölmüştür.


5. Bertha Gifford
Kurban Sayısı: 3 ~ 17
Gifford da bakmaktan sorumlu olduğu kişileri arsenikle zehirleyerek ölümlerine sebep olmuştur. Delil yetersizliğinden dolayı hapse girmeyen Gifford, 1951 yılında ölmüştür.


4. Nannie Doss
Kurban Sayısı: 11
Doss 16 yaşında evlendiği ilk kocasından olan 4 çocuğundan, ortanca ikisini katletmiştir ve bunun sonucunda kocası onu terketmiştir. 1929 yılında başka biri ile evlenen Doss, sigorta parası için de iki torununu katletmiştir. İkincisi kocasını da zehirleyen kadın, 3. kocasını da bir yangın çıkararak öldürdü. Dördüncü kocasının annesini öldüren Doss, dördüncü kocasını da öldürüp, beşinci kocasıyla evlendi ve onu da öldürdükten sonra tutuklandı.


3. Dorothea Puente
Kurban Sayısı: 3 ~ 9
1980'lerin ortalarında yaşlılar için yatılı bir evde, onları zehirleyerek öldürmeye başlayan Puente, 1992 yılında ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı ve 2011 yılında öldü.


2. Aileen Wuornos
Kurban Sayısı: 7
Çoğu seri katilin tam aksine Wuornos onları zehirlemeyip, vurarak öldürme yolunu kullandı. Kendisine tecavüz etme girişiminde bulunulduğu için onları vurduğunu söyleyen Wuornos, 2002 yılında iğne vurularak öldürüldü.


1. Gwendolyn Graham and Cathy Wood
Kurban Sayısı: 5
Diğer meslektaşları gibi onlar da huzurevine hemşire olarak atandılar ve cinsel zevkleri için yaşlıları öldürdü. 1988 yılında tutuklanan iki kadın, 20 ile 40 yıl arasında hapse mahkum oldu.

Blogger tarafından desteklenmektedir.