Ads Top

En Büyük Katil Balıklar

10. Goliath Tigerfish

Afrika kıtasının birçok nehrinde ve gölünde bulunan bu Goliath Tigerfish balığı keskin ve korkutucu dişleri ve güçlü çenesi ile adete bir canavar.


9. Piraiba Catfish

Amazon nehrinde yaşayan bu türün ağırlığı 250 kilogramı bulmakta ve şimdiye kadar midesinden insan, maymun, balık ve diğer hayvan türleri çıkmıştır.

8. Goonch Fish

Hindistan ile Nepal sınırı arasında bulunan Büyük Kali Nehrinde yaşayan bu tür, cenazelerden sonra yakılıp nehre atılan cesetleri yiyerek besleniyor.

7. Great Barracuda

Genel olarak tropikal sularda yaşayan Great Barracuda, insanlara -özellikle ürolojik bölgelere- saldırmasıyla bilinir. Daha doğrusu böyle bir efsane vardır. İşin aslı bu şekilde değildir fakat kendi bölgesinde de avlanan bir canlı görürse affetmeyen bir canlıdır.

6. Wels Catfish

Avrupa sularında görülen bu tüün boyu 20 metreye, ağırlığı ise 3 tona kadar ulaşıyor. Rusya'da bulunan bir balığın içinden bir insan çıkarken, Almanya'da da bir balıkçı ısırılmıştır.

5. Giant Freshwater Stingray

Güneydoğu Asya'nın bulanık sularında yaşayan bu türün uzunluğu ise 13 metreyi bulabiliyor. Ağırlık olarak 2 tona ulaşan balık, pusuda bekleyerek avlanıyor.

4. Muskellunge


Bıçaklarla dolu olan ağzı sayesinde tüm su canlılarını, hatta kara canlılarını dahi yakalayıp yeme yeteğine sahip olan bu balığın uzunluğu 7 metreye kadar ulaşabiliyor.


3. Electric Eel

Amazon'da yaşayan elektrikli yılan balığı, 600 Voltluk bir elektrik enerjisi üreterek insanları bile öldürebilecek yeteneğe sahiptir.


2. Alligator Gar

Timsaha benzeyen bu tür, 10 metre uzunluğa ve 400 kilogram ağırlığa ulaşabilir. Boğulma olarak nitelendirilen bir çok kişinin ölümüne sebep olmuştur.

1. Bull Shark

Bull Shark, diğer köpekbalıklarından daha farklı bir kategoride yer almaktadır. Tatlı suda yetişen bu tür, New Jersey nehrinde bir çok ölüme sebep olmuştur.Blogger tarafından desteklenmektedir.