Ads Top

Fotoğrafçılar İçin Portfolyo Siteleri


Çektiğimiz güzel fotoğrafları kendimize ait olan bir portfolyoda buluşturup, insanlarla paylaşmak için bir çok site var. Bu iş için hazırlanmış en iyi siteleri bu başlık altında toplayıp, pozitif ve negatif yönlerine değinmeye çalışacağım. Hadi başlayalım..

500px Benim en çok kullandığım site 500px. Arayüzü çok sade ve kullanışlı. İnsanlar fotoğraflarınıza değer veriyor. Yorum yapıp doğrularınızı - yanlışlarınızı bildirmekten çekinmiyor. Upgrade yaptığınızda ise kendi alan adınıza taşıyabiliyorsunuz fakat ücreti biraz fazla gibi... Fotoğraflarınızın EXIF bilgileri otomatik olarak yayınlanıyor.
Negatif yanı olarak, bir resime baktığımızda diğer resime geçmek için önceki sayfaya dönmemiz gerrkebiliyor. Zira <-   ve  -> şeklinde geçiş butonları bulunmuyor. Sadece sağ alt taraftan diğer resimlere geçebiliyoruz fakat orada da bir düzensizlik söz konusu.

Flickr Flickr'ıbilmeyen yoktur. Yahoo'nun bizlere sunduğu resim barındırma sitesi, her yönüyle oldukça iyidir. Sosyal paylaşım siteleriyle tam etkileşim içerisinde ve farklı sitelerde de resimlerimizi paylaşmamıza olanak tanıyor.
Negatif yönü olarak ağır olması diyebilirim.

Wix Wix.com tam anlamıyla bir portfolyo sitesi. Wix'in sağlamış olduğu ücretli - ücretsiz flash tabanlı şablonlar üzerinde değişiklikler yapabiliyor, resimlerimizi sergileyebiliyoruz. Alanında en iyilerden biridir.

Benim kullanmadığım fkat iyi olduğunu bildiğim diğer portfolyo siteleri

http://foliohd.com/

http://carbonmade.com/

http://paspartout.com/

http://4ormat.com/

http://22slides.com/
Blogger tarafından desteklenmektedir.