Ads Top

Mac Os X ve Windows 7 Dual Boot

Windows 7 ve Mac Os işletim sistemlerinin kendilerine özgü bir yapıya sahip olması nedeni ile herkes rahat bir şekilde kullanamayabiliyor. Örnek vermek gerekirse ben Mac Os kullanıyorum fakat babam bu konuda sıkıntı yaşadığı için Windows 7 istiyordu. Buna çözüm olarak EasyBCD programını kullanarak Mac Os işletim sistemi ile beraber Windows 7 sistemini aynı anda kullanmaya başladık.


Nasıl mı ?

İlk olarak en az 2 ya da 3 bölümlü bir harddiskimiz olması gerekiyor. (C/D/E...) gibi

C sürücüsüne Mac Os,
D ya da E sürücüsüne Windows  kurabiliriz.

Not: Kesinlikle ilk sürücümüzde Mac Os kurulu olması gerekiyor. Aksi taktirde kurulum gerçekleşmez.

C'ye Mac Os kurduk ve ardından D'ye Windows 7 kurduk diyelim.

Sistemimizi Windows 7'den açıyoruz ve EasyBCD programını indiriyoruz. Kurduktan sonra programı çalıştırıyoruz ve Add New Entry sekmesini tıklıyoruz.

1- Sistem açılışında ilk olarak Windows 7, 2. sırada Mac Os'un açılmasını istiyorsak Add New Entry'den sonra yan taraftaki pencereden Windows sekmesi altındaki Add Entry'e tıklıyoruz. Ardından Mac sekmesine geçip, Mode seçeneğini MBR yapıyoruz ve Add Entry'e tıklayıp programdan çıkıyoruz.

2- Sistem açılışında ilk olarak Mac Os, 2. sırada Windows 7'nin açılmasını istiyorsak Add New Entry'den sonra Mac sekmesine geçip, Mode seçeneğini MBR yapıyoruz ve Add Entry'e tıklıyoruz. Daha sonra Windows sekmesine geçip, Add Entry'e tıklayıp, programdan çıkıyoruz.


Blogger tarafından desteklenmektedir.