Ads Top

After Effects'de Video Kalitesi

'Bir kaç günden beri After Effects yazılımı ile projeler üretmeye çalışıyordum. Araştırmalarım sırasında çoğu kişinin video export işlemini başaramadığıını, başaranların da video kalitesinden şikayetçi olduğunu görünce böyle bir konu yazmaya karar verdim.

Bilinen yanlışlardan birisi, After Effects'de video işlemeyi bitirdikten sonra File/Export yolunun izlenmesi. Aslında yanlış demek uygun olmaz fakat ayrıntı da diyebiliriz. Çoğu insan File / Export yolunu izleyerek videolarını kaydediyor fakat sonuç olarak video boyutu yüksek ve kalite berbat oluyor. Bu soruna çözüm ise çok basit. Aşağıda bulunan ekran görüntüsündeki işlemleri takip ederek siz de kaliteli ve dosya boyutu düşük videolar elde edebilirsiniz.

Not: After Effects'de en iyi video kalitesini "H.264 ile Quicktime Movie" kombinasyonu verecektir.

İlk olarak işlemiş olduğumuz videoyu Composition / Preview / RAM Preview yolunu izleyerek son halini görüyoruz. Ardından video çıktısını almak için Composition / Add to Render Queue yolunu izliyoruz. Aşağıdaki menünün açılması gerekiyor.

Açılan ekranda Lossles yazısıı tıklıyoruz ve aşağıdaki ayarları aynen uyguluyoruz. Yani;
Format kısmını Quicktime Movie olarak,
Format Options kısmını h.264 olarak,
Strech kısmından dilediğimiz boyuta göre ayarlıyoruz.
Eğer videonuzda ses dosyası mevcut ise Audio Output işaretli olması gerekiyor.Karşımızdaki pencereyi Ok butonuna tıklayarak kapatıyoruz. Son olarak nereye ve hangi isimle kaydedeceğimizi belirlemek için "Output To" kısmındaki sarı yazıya tıklıyoruz ve seçimimizi yaptıktan sonra Render'a tıklayıp sonucu bekliyoruz.


Blogger tarafından desteklenmektedir.